Czy teksty sprzedają? Skuteczność copywritingu

Sprawdź, czy teksty w rzeczywistości sprzedają!

Od zarania dziejów pismo, zamiennie z mową, służy ludziom do komunikowania się. Teoretycznie do słowa pisanego możemy wrócić w każdym momencie, dzięki niemu kreujemy wizerunek eksperta w danej dziedzinie czy też generujemy ruch na stronie internetowej. Jednak jak to wygląda w rzeczywistości, czy teksty sprzedają? Jeśli tak to w jaki sposób?

W poniższym artykule odpowiemy na obydwa pytania oraz udzielimy kilku ważnych wskazówek.

Zapraszamy do lektury.

Copywriting, a treści sprzedażowe

Czy teksty sprzedają? Oczywiście, że tak. Zajmuje się tym odrębna dziedzina, jaką jest copywriting.

Powinniśmy zadać jednak inne pytanie, a mianowicie – jakie teksty sprzedają?

Z naszego doświadczenia wynika, że tylko wartościowe, jasne i zrozumiałe informacje trafią do serc i podświadomości potencjalnych klientów.

Zatem jeżeli chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców, uprość przekaz oraz podaj konkretne dane.

Czy teksty sprzedają?

Jak już stwierdziliśmy – tak teksty sprzedają, ale jedynie dobrze napisane.

Istnieje wiele ważnych elementów, przy tworzeniu skutecznych treści marketingowych. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych technik copywritingu:

  • akapity – każdy akapit powinien mieć optymalnie 5-6 linijek tekstu,
  • tematyczne śródtytuły – bloki tekstu powinny być poprzedzone wyraźnie zaznaczonymi śródtytułami, które ułatwiają użytkownikowi odnalezienie informacji,
  • krótkie zdania – długie konstrukcie zdań utrudniają zrozumienie treści,
  • konkretnie i zwięźle – wartościowy content musi być konkretną odpowiedzią na potrzeby klienta.

Co zawierają dobre teksty, które sprzedają

Jednak samo techniczne podejście, przy tworzeniu treści nie wystarczy, jeśli naszym celem jest skuteczne pobudzenie emocji naszego odbiorcy. W tym celu przyjrzyjmy się kolejnym istotnym elementom, bez których z pewnością nie odpowiemy twierdząco na pytanie – czy teksty sprzedają?

Tytuł

Pierwszy kontakt czytelnika z tekstem zaczyna się już od tytułu. Jeśli w tym momencie nie zaciekawisz odbiorcy, nie zapozna się on z dalszą częścią Twojej pracy.

Oferta

Opisz dokładnie, co proponujesz i jak możesz pomóc potencjalnym klientom w rozwiązaniu ich problemów.

Nagłówki

Zwróć na nie szczególną uwagę podczas pisania tekstu. Statystycznie 80% osób czyta tylko nagłówki. Najważniejsza zasada to dać odbiorcy to, czego szuka.

Język korzyści

Pozwoli skupić uwagę czytelnika na profitach, jakie zyska, korzystając z Twojej usługi. Posługując się nim, unikamy wyrażeń sugerujących niepewność lub wahanie.

Wezwanie do działania ang. Call To Action

Widoczny link lub zachęta do zostawienia danych kontaktowych. Wskaż zatem wyraźnie czytelnikowi, czego od niego oczekujesz, używając sformułowań tj. „Kup teraz”, „Zapisz się”, „Zadaj pytanie”.

Podsumowanie – czy teksty sprzedają?

Podsumowując, bez języka pisanego nie mielibyśmy gazet, pocztówek z wakacji, internetu, książek i całej wiedzy przekazywanej od bardziej doświadczonych i mądrzejszych ludzi. Zatem na pewno nie istniałby skuteczny marketing, jaki propagujemy i nieustannie tworzymy.

Więc czy teksty sprzedają? Nasze z pewnością tak, co potwierdza rzesza naszych zadowolonych stałych klientów.