Content Writer – opinia o kursie i współpracy

Content Writer – opinia kursanta i pracownika

Content Writer jest obecnie największą agencją copywriterską w naszym kraju. Czy warto podjąć z nią współpracę? Na moim własnym przykładzie postaram się udowodnić, że tak. Masz dość niepewnego zarobku jako freelancer i chcesz związać swoją przyszłość z agencją? Przeczytaj to, co napisałem o Content Writer, a może moja opinia Cię zainspiruje. Serdecznie zapraszam do lektury.

Początki mojej pisarskiej drogi

O tym, aby zająć się copywritingiem, myślałem już kilka lat temu. Niestety bałem się, że nie uda mi się z tego, mówiąc kolokwialnie, „wyżyć”. Po tym jednak, gdy atmosfera w firmie, w której pracowałem, zaczęła się coraz bardziej psuć, postanowiłem rzucić tę pracę i spróbować swoich sił w tym, co od zawsze mnie pasjonowało – w pisaniu.

Swoją przygodę rozpocząłem od portalu GoodContent. Napisałem tam blisko 800 artykułów, lecz teksty, które tworzyłem dla klientów tego portalu, choć wysoko oceniane, w moim odczuciu nie rozwijały mnie. Miałem poczucie, że stoję w miejscu. Podjąłem decyzję, że czas rozwinąć skrzydła i zapisać się na porządny kurs copywritingu.

Content Writer – opinia o kursie copywriterskim

Rozejrzałem się nieco po Internecie i zobaczyłem, że bardzo często „przewija się” przez Google agencja Content Writer, więc zajrzałem na ich stronę. Dostrzegłem, że organizują oni kurs copywriterski, również dla osób z niewielkim doświadczeniem, więc uznałem, że to strzał w dziesiątkę. Cena była stosunkowo niska, zważywszy na fakt, że przez cały czas trwania szkolenia opiekę nade mną roztaczał profesjonalny korektor zatrudniony we wspomnianej agencji.

Kurs w Content Writer składa się z 12 zadań, które można wykonać w dowolnym momencie i dogodnej dla siebie porze. Zadania polegają, jak zapewne się domyślasz, na przygotowaniu treści. W większości są to teksty blogowe, lecz możesz także spodziewać się wpisów na social media, opisów produktów czy własnego biogramu na 500 znaków – co wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać 😊. Każdy stworzony przez Ciebie materiał jest oceniany przez wspomnianego przeze mnie opiekuna. Opinia takiej osoby jest niezwykle przydatna, mówi ona bowiem, co robisz źle oraz które aspekty wymagają poprawy, lecz podkreśla także mocne strony Twoich tekstów.

Co ważne, agencja w ten sposób szuka nowych talentów, zatem jeżeli będzie Ci dobrze szło – możesz liczyć na angaż po zakończeniu szkolenia. Czy ja go dostałem?

Content Writer – opinia oczami pracownika

Po ukończeniu kursu otrzymałem imienny certyfikat i złożyłem go podczas aplikacji wraz z CV. Jeszcze tego samego dnia otrzymałem odpowiedź, że agencja jest zainteresowana współpracą ze mną, gdyż szkolenie poszło mi bardzo dobrze (z tego, co wiem, po finalizacji szkolenia opiekun polecił mnie osobom z HR, pewnie dlatego tak szybko poszło).

Jak wygląda praca w Content Writer od środka? Przede wszystkim nie ma tutaj przymusu. Nikt nie stoi nad Tobą z przysłowiowym batem i nie zmusza do pisania tekstów na tematy, które kompletnie Cię nie interesują. Masz wybór. Co ciekawe, agencja posiada własny system, w którym można przyjmować i wysyłać tworzone teksty.

W Content Writer funkcjonuje tzw. eter. Jest to miejsce, do którego wrzucane są zlecenia. Możesz je przyjąć, lecz nie musisz tego robić, jeżeli po prostu „nie czujesz” danego tematu. Oprócz tego przydzielane są Ci również zadania indywidualne. Te z reguły są bardziej dopasowane do Twoich zainteresowań i obszarów, w których czujesz się dobrze. Tutaj również masz jednak pełne prawo odrzucić zlecenie.

Jeśli chodzi o stawki, są one dostosowane stricte do Twoich umiejętności i danego materiału, który tworzysz (rodzaj treści, branża, język). Co mogę powiedzieć, to na pewno to, że odpowiadają one jakości agencji.

Czy warto zainteresować się Content Writer?

Opinię o Content Writer piszę z pozycji osoby, która przeszła drogę od kursanta do pracownika. Na żadnym etapie współpracy agencja ta mnie nie zawiodła. Jest to z pewnością świetne miejsce, w którym można rozwinąć skrzydła.

Autor tekstu: Marcin Turski-Kępka

1 Comment

  1. Bardzo ciekawy wpis, sam interesuję się nimi od dłuższego czasu. Czy wie ktoś czy obecnie Content Writer prowadzi rekrutację po skonczonym kursie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *